• 724 rozgrywki
 • 52214 użytkowników
 • 5008 drużyn

Pomoc

 • Jak się zarejestrować?

  Aby zarejestrować się w portalu naszeligi.pl, wypełnij pola formularza rejestracyjnego - pola oznaczone gwiazdką są polami obowiązkowymi. Dostęp do formularza otrzymujesz po kliknięciu w przycisk "Zarejestruj się" na stronie głównej serwisu bądź w link "Rejestracja" zlokalizowany nad górną belką wszystkich podstron serwisu. Żadne dane, które podasz w formularzu, nie będą nigdy udostępniane osobom postronnym.

  pobierz plik

 • Jak się zalogować?

  Aby zalogować się do portalu naszeligi.pl, musisz wpisać login i hasło (podany w procesie rejestracji) w moduł logowania na stronie głównej. Z pozostałych stron portalu logujesz się, klikając w link logowania nad górną belką serwisu.

  pobierz plik

 • Czym jest zakładka „Mój profil”?

  To Twoje prywatne konto w serwisie. Z tego poziomu możesz edytować swoje dane, określać profil użytkownika (zawodnik, reporter, manager, organizator), pisać relacje, dodawać zdjęcia oraz zarządzać znajomymi.

 • Czym jest zakładka „Moje drużyny”?

  To miejsce w serwisie, gdzie możesz dodawać i zarządzać drużynami, w których pełnisz funkcję menedżera. W ramach tej zakładki możesz edytować informacje o drużynie, zarządzać kadrą/zawodnikami, ustalać harmonogram meczy sparingowych oraz treningów, zarządzać znajomymi drużyny, wysyłać komunikaty do zawodników i znajomych drużyny. Masz również możliwość dodawania zdjęć.

 • Czym jest zakładka „Moje rozgrywki”?

  To miejsce w serwisie, z poziomu którego możesz dodawać i zarządzać rozgrywkami, w których pełnisz funkcję organizatora. W ramach tej zakładki możesz edytować informacje o rozgrywkach, rozpoczynać i kończyć nabór drużyn, wysyłać zaproszenia do drużyn mających wystąpić w rozgrywkach, generować terminarz i formułę rozgrywek, uzupełniać wyniki poszczególnych spotkań, przydzielać uprawnienia reporterom rozgrywek, wysyłać komunikaty do uczestników. Możesz również dodawać zdjęcia.

 • W jaki sposób założyć rozgrywki?

  Aby założyć rozgrywki, w pierwszej kolejności musisz zarejestrować się w portalu i zalogować. Następnie ze strony głównej wybierz przycisk „załóż rozgrywki” lub kliknij w zakładkę „moje rozgrywki”. Wyświetlony zostanie formularz, w którym krok po kroku będziesz uzupełniał kolejne dane dotyczące rozgrywek, tj. nazwę rozgrywek, termin, lokalizację, kategorię wiekową uczestników, rodzaj rozgrywek itp. W następnych krokach będziesz mógł wprowadzić drużyny lub wysyłać zaproszenia do rozgrywek. Po zakończeniu procesu rekrutacji będziesz mógł wygenerować schemat i terminarz rozgrywek.

  pobierz plik

 • Czym jest panel rozgrywek?

  Panel rozgrywek to zestaw funkcjonalności, które umożliwiają organizatorom w łatwy i czytelny sposób zarządzać całymi rozgrywkami. W ramach panelu rozgrywek możesz ustalić fazy rozgrywek, poszczególne pary meczowe oraz uzupełnić szczegółową relację z każdego rozegranego spotkania.

 • Jak założyć drużynę?

  Aby założyć drużynę, w pierwszej kolejności musisz zarejestrować się w portalu i zalogować. Następnie ze strony głównej profilu wybierz przycisk "załóż drużynę" lub kliknij w zakładkę "moje drużyny". Na wyświetlonym formularzu uzupełnij pola, określając podstawowe dane drużyny. W kolejnych krokach dodaj zawodników i wgraj zdjęcie drużyny. Po założeniu drużyny możesz określić dodatkowe parametry tj. rekrutację zawodników oraz oznaczyć na mapie obiekty, na których trenujecie.

  pobierz plik

 • Czym są komunikaty?

  Komunikaty to funkcjonalność pozwalająca przesłać krótką wiadomość tekstową członkom drużyny lub uczestnikom rozgrywek. Występuje w profilach drużyny i rozgrywek.

 • Czym są treningi cykliczne i dodatkowe?

  Treningi cykliczne to treningi, które odbywają się w stałych terminach i o stałych porach. Natomiast treningi dodatkowe to treningi, które ze względu na specjalną okoliczność, odbywają się o innej porze lub w innym miejscu.

 • Czym jest kalendarz drużyny?

  Kalendarz drużyny to funkcjonalność, dzięki której w profilu publicznym widoczne są ustalone terminy spotkań i treningów drużyny oraz terminy, w których drużyna ma wolny czas na rozegranie meczu.

 • Jak można zostać reporterem rozgrywek?

  Aby zostać reporterem, należy na stronie rozgrywek kliknąć przycisk „zostań reporterem”. Akcja wywoła okno ze zgłoszeniem, które będzie musiał zaakceptować organizator rozgrywek.

 • Jak napisać relację?

  Aby napisać relację, należy kliknąć na stronie głównej profilu przycisk „napisz relację”. Akcja ta spowoduje automatyczne przekierowanie do modułu pisania relacji. Po wybraniu spotkania, którego dotyczy relacja, zostanie uaktywnione pole tekstowo-edytorskie przeznaczone do pisania relacji z meczu. Każdą relację można zapisać jako wersję roboczą i wrócić do jej edycji w dowolnym momencie. Relacja może składać się z samego tekstu lub tekstu ze zdjęciami.

 • W jaki sposób zaprosić drużynę do rozegrania meczu?

  W profilu publicznym drużyny kliknij przycisk „zaproś do rozgrywek”. Akcja wywoła okno zaproszenia, w którym będziesz mógł określić, kiedy chciałbyś rozegrać spotkanie. Twoje zaproszenie zostanie przesłane i będzie wymagało potwierdzenia menedżera drużyny, którą zaprosiłeś.

 • W jaki sposób mogę dodać użytkownika lub drużynę do listy znajomych?

  Aby dodać użytkownika lub drużynę do listy znajomych, należy kliknąć na stronach publicznych przycisk „dodaj do znajomych”. Akcja wygeneruje okno zaproszenia. Po kliknięciu „wyślij zaproszenie” zostanie ono wysłane na konto użytkownika lub drużyny. Zaproszenie będzie wymagało potwierdzenia.

 • W ilu drużynach jednocześnie mogę występować?

  Nie ma ograniczenia dotyczącego liczby drużyn, w których gra dany zawodnik. Możesz grać w dowolnej ilości drużyn. Wszystkie te drużyny będą widoczne w Twoim prywatnym profilu użytkownika.

 • Jaką ilością drużyn mogę jednocześnie zarządzać?

  Nie ma ograniczenia dotyczącego ilości drużyn, w których jesteś managerem. Możesz zarządzać dowolną ilością drużyn. Lista drużyn, którymi zarządzasz, widoczna będzie pod zakładką „ Moje drużyny”.

 • Jak wyszukać w serwisie zawodników?

  Aby wyszukać zawodników w serwisie, należy posłużyć się wyszukiwarką. W polach wyszukiwarki można określić wszystkie dane zawodnika tj. pseudonim, kategorię wiekową, miejsce zamieszkania itp. Wyszukane wyniki zostaną wyświetlone w postaci tradycyjnej listy oraz wizualizacji na mapie.

 • Jak wyszukać w serwisie drużyny?

  Aby wyszukać drużynę w serwisie, należy posłużyć się wyszukiwarką. W polach wyszukiwarki można określić wszystkie informacje o drużynie m.in. jej nazwę, miejscowość, kategorię wiekową, status drużyny rekrutującej zawodników. Wyszukane wyniki zostaną wyświetlone w postaci tradycyjnej listy oraz wizualizacji na mapie.

 • Jak wyszukać w serwisie rozgrywki?

  Aby wyszukać drużynę w serwisie, należy posłużyć się wyszukiwarką. W polach wyszukiwarki można określić wszystkie parametry rozgrywek, tj.: nazwę, miejsce rozgrywek, kategorię wiekową, rodzaj rozgrywek. Wyszukane wyniki zostaną wyświetlone w postaci tradycyjnej listy oraz wizualizacji na mapie.

 • Jak wyszukać w serwisie obiekt sportowy?

  Aby wyszukać sportowy, należy posłużyć się wyszukiwarką. W polach wyszukiwarki można określić wszystkie parametry obiektu, tj.: nazwę, lokalizację, rodzaj obiektu (hala, boisko).

 • Jakie aktywności mogę przeglądać w ramach „Mojego profilu”?

  W ramach tego profilu można przeglądać aktywności (np. spotkań) dotyczące drużyn i rozgrywek, w których gram oraz osób i drużyn przypisanych do mojej listy znajomych. Profile innych zawodników, drużyn i rozgrywek można przeglądać, korzystając z wyszukiwarki portalu naszeligi.pl.

 • W jaki sposób mogę dodać zdjęcia do serwisu naszeligi.pl?

  Aby dodać zdjęcia do serwisu naszeligi.pl, wybierz w zakładkach: „Mój profil”, „Moje drużyny”, „Moje rozgrywki” sekcję zdjęcia. Następnie stwórz album, do którego będziesz przesyłał zdjęcia. Po utworzeniu album, wybierz pożądane zdjęcia z dysku swojego komputera i prześlij je do serwisu naszeligi.pl. Jednorazowo możesz wgrać jedno lub kilka zdjęć, posługując się funkcjonalnością „dodaj kolejne zdjęcie”.

  Zdjęcia można dodawać tylko pojedynczo, rozmiar zdjęcia nie powinien przekraczać 16MB. Dozwolone są pliki typu JPG.

 • Jakie kategorie wiekowe występują w serwisie naszeligi.pl?

  W serwisie wyróżniono 8 kategorii wiekowych – skrzaty, żaki, orliki, młodziki, trampkarze, juniorzy młodsi, juniorzy starsi i seniorzy.

 • Jakiego rodzaju rozgrywki mogę założyć w serwisie naszeligi.pl?

  W serwisie naszeligi.pl rozgrywki mogą być: męskie, żeńskie, mieszane (ze względu na płeć graczy) a także: koleżeńskie, pracownicze, półzawodowe, zrzeszone w PZPN, szkolne, uczelniane, Liga Małych Mistrzów itp. (ze względu na charakter rozgrywek) oraz ze względu na szczebel rozgrywek: lokalne, gminne, powiatowe, wojewódzkie, ogólnopolskie.

 • W jaki sposób mogę dodać kolejny sezon rozgrywek?

  Po zakończeniu danej edycji rozgrywek, możesz dodać ich kolejny sezon. Aby tego dokonać, w zakładce „Moje rozgrywki” w obrębie stworzonej ligi, kliknij na link „dodaj kolejny sezon”. Następnie możesz zmienić dotychczasową formułę rozgrywek, bądź pozostać przy obecnej formule. Proces dodawania kolejnego sezonu przebiega podobnie do standardowego zakładania rozgrywek.

 • Jak dodać i zaprosić drużyny do rozgrywek?

  Możesz wyszukać drużyny posiadające konto na naszeligi.pl za pomocą przycisku „Wyszukaj drużynę” (następnie kliknij „zaproś do rozgrywek”). Takie drużyny trafią na listę „Drużyny z niepotwierdzonym uczestnictwem” . Po zaakceptowaniu zaproszenia trafią automatycznie na listę drużyn (drużyny, których jesteś menedżerem, trafią tam od razu).
  Jeśli drużyna nie posiada jeszcze profilu w portalu naszeligi.pl lub nie jesteś tego pewien, wprowadź ręcznie jej nazwę oraz (opcjonalnie) adres e-mail menedżera drużyny, a potem kliknij „Dodaj drużyny”. Na wpisane adresy e-mail zostanie wysłane zaproszenie do rozgrywek (w momencie otwarcia publicznej rekrutacji lub rozpoczęcia rozgrywek).
  Na liście drużyn w panelu zarządzania Twoją rozgrywką pojawi się Drużyna bez profilu.

  Czym jest Drużyna bez profilu?

  Listę drużyn możesz sprawdzić w zakładce „Moje rozgrywki”>nazwa Twojej rozgrywki>sezon danej rozgrywki>„Drużyny”. Jeśli zakończyłeś rekrutację do rozgrywek, nie możesz już zapraszać kolejnych drużyn.

 • Czym są drużyny z niepotwierdzonym uczestnictwem?

  Drużyny z niepotwierdzonym uczestnictwem to te, które zaprosiłeś do rozgrywek, wysyłając zaproszenie przez system wiadomości portalu naszeligi.pl. Aby drużyna uzyskała status „drużyny z potwierdzonym uczestnictwem”, musi zaakceptować Twoje zaproszenie.

 • Czym jest turniej otwarty?

  Turniejem otwartym nazywamy stan rozgrywek przed zakończeniem rekrutacji. W tym stanie na stronach publicznych rozgrywek, widnieje informacja o rekrutacji drużyn do turnieju. Każda zainteresowana uczestnictwem drużyna może za pomocą systemu wysłać swoje zgłoszenie. Zgłoszenie musi zaakceptować organizator rozgrywek. Wtedy drużyna zostaje automatycznie wciągnięta na listę drużyn przypisanych do danego turnieju.

 • Jak wygenerować schemat i terminarz rozgrywek?

  Aby wygenerować schemat i terminarz rozgrywek, musisz najpierw zakończyć rekrutacje drużyn.

  Aby tego dokonać, wchodzisz w panel rozgrywek ( „moje rozgrywki” > „panel rozgrywek”), gdzie zostały wylistowane wszystkie drużyn przypisane do turnieju. Kończysz rekrutację, klikając w przycisk „ zakończ rekrutację”.

  Na kolejnym ekranie możesz wybrać jeden z 4 podstawowych schematów rozgrywek. Zaznaczasz odpowiadający Ci wariant i klikasz „dalej”. System samodzielnie wg wybranego rodzaju rozgrywek wygeneruje terminarz i schemat rozgrywek.

 • Jak dołączyć/podpiąć profil drużyny do turnieju, jeśli został on założony już po rozpoczęciu rozgrywek?

  Należy wejść na profil danych rozgrywek, kliknąć awatar odpowiedniej Drużyny bez profilu w części „Uczestnicy rozgrywek” i postępować według dalszych wskazówek. Podpięcie nastąpi po zaakceptowaniu prośby przez menedżera drużyny.
  Status Drużyny bez profilu uniemożliwia tworzenie szczegółowych relacji i statystyk z meczów, w których uczestniczyła, zanim jej menedżer utworzył konto w portalu naszeligi.pl.

 • Czym jest Drużyna bez profilu?

  Drużyna bez profilu na liście drużyn danej rozgrywki to taka, która nie posiada profilu w serwisie naszeligi.pl. Jeśli drużyna ma już profil, jej menedżer może się zalogować, wejść na profil rozgrywek i podpiąć profil drużyny do odpowiedniej Drużyny bez profilu. Odbywa się to przez kliknięcie jej awatara lub nazwy w części „Uczestnicy rozgrywek” i postępowanie według dalszych wskazówek. Podpięcie nastąpi po zaakceptowaniu prośby przez menedżera rozgrywek.
  Status Drużyny bez profilu uniemożliwia tworzenie szczegółowych relacji i statystyk z meczów, w których uczestniczył, zanim jej menedżer założy konto w portalu naszeligi.pl.

 • Jak dodać i zaprosić zawodników do drużyny?

  Dodać lub zaprosić zawodników do drużyny możesz podczas dodawania nowej drużyny lub później, w zakładce „Kadra drużyny”.
  Możesz wyszukać zawodników posiadających konto na naszeligi.pl za pomocą przycisku „Wyszukaj zawodnika” (następnie kliknij „zaproś do drużyny”). Tacy zawodnicy trafią na listę „Zawodnicy z niepotwierdzonym członkostwem” . Po zaakceptowaniu zaproszenia trafią automatycznie na listę kadry drużyny (jeśli jesteś tym zawodnikiem, trafisz tam od razu).
  Jeśli zawodnik, którego znasz, nie posiada jeszcze profilu w portalu naszeligi.pl lub nie jesteś tego pewien, wprowadź ręcznie jego imię i nazwisko lub pseudonim oraz (opcjonalnie) adres e-mail, a potem kliknij „Zapisz zawodników”. Podaj adres e-mail zawodnika, aby system automatycznie sprawdził, czy zawodnik ma konto w naszeligi.pl . W przypadku braku konta na naszeligi.pl system wyśle mu zaproszenie do założenia konta oraz podpięcia profilu zawodnika do Twojej drużyny. Na liście zawodników Twojej drużyny pojawi się Zawodnik bez profilu.
  Czym jest Zawodnik bez profilu?
  Zarządzanie zawodnikami drużyny (dodawanie, zapraszanie, akceptowanie próśb o członkostwo w drużynie, usuwanie) odbywa się w zakładce „Moje drużyny”>nazwa Twojej drużyny>„Kadra drużyny”.
   

 • Czym jest Zawodnik bez profilu?

  Zawodnik bez profilu na liście zawodników drużyny to taki, który nie ma konta w serwisie naszeligi.pl. Jeśli zawodnik ma już konto, może się zalogować, wejść na profil tej drużyny i podpiąć swój profil do odpowiedniego Zawodnika bez profilu. Odbywa się to przez kliknięcie jego awatarka lub nazwy w części „Zawodnicy drużyny” i postępowanie według dalszych wskazówek. Podpięcie nastąpi po zaakceptowaniu prośby przez menedżera drużyny.

 • Jak uzupełniać szczegóły rozegranych spotkań?

  Szczegóły rozegranych spotkań uzupełniasz w panelu rozgrywek („moje rozgrywki” > „nazwa rozgrywek” > „panel rozgrywek”). Wybierając interesującą Cię kolejkę, przy danym spotkaniu uzupełniasz datę spotkania oraz wynik. Klikając link „uzupełnij szczegóły”, możesz uzupełnić szczegóły spotkania tj. kadrę drużyn, strzelców bramek, asysty, żółte i czerwone kartki. Szczegółowe statystyki dostępne są tylko w przypadku drużyn posiadających profile w portalu naszeligi.pl i powiązanych z danymi rozgrywkami.

 • Jak do portalu naszeligi.pl dodać obiekt sportowy?

  Aby dodać obiekt do gry, klikasz w zakładkę „Stadiony dla Ciebie”, a następnie w przycisk „dodaj nowy obiekt”. Na wyświetlonym formularzu uzupełniasz wszystkie wymagane pola. Następnie w module mapy wyszukujesz i oznaczasz obiekt, który chcesz dodać. Operację potwierdzasz, klikając w przycisk ”dodaj”. Dodany w ten sposób obiekt będzie możliwy do wyszukania w bazie obiektów portalu www.naszeligi.pl.

 • Co wyświetla się w kalendarzu użytkownika?

  Kalendarz użytkownika to funkcjonalność, dzięki której w profilu publicznym widoczne są ustalone terminy spotkań (meczów w rozgrywkach oraz sparingów), a także treningów drużyn zarządzanych przez użytkownika lub tych, w których użytkownik gra.

 • Jakie formaty plików wideo są akceptowane w serwisie naszeligi.pl?

  Możesz wgrać pliki wideo o następujących rozszerzeniach:

  .avi, .mov, .mp4, .mpeg, .flv, .wmv , .3gp, .mkv.

   

 • Jakie są zasady ustalania kolejności drużyn w tabeli przez system informatyczny naszeligi.pl?

  Zasady ustalania kolejności drużyn w tabeli przez system informatyczny naszeligi.pl, w przypadku rozgrywek typu ligowego lub turniejowego (o kolejności drużyn decydują według następującej kolejności):
  a) liczba zdobytych punktów
  b) korzystniejsza różnica bramek
  c) większa liczba strzelonych bramek

Partner strategiczny: Totalizator Sportowy