Zostań kibicem tych rozgrywek: Dodaj do znajomych

Chcesz dodawać aktualności i relacje z meczów?

Reporterzy

W rozgrywkach nie ma jeszcze żadnych reporterów.

Prowadzili już 2:0 i .....

10.03.2014
Relacja z meczu: RTS Widzew Łódź SA - KKS Lech Poznań SA , dodana przez użytkownika Liga Seniorów

W ostatnim meczu 25. kolejki Ekstraklasy Widzew Łódź zremisował z Lechem Poznań 2-2. Do 70. minuty goście prowadzili 2-0, ale gole Marcina Kaczmarka i Eduardsa Viszniakovsa uchroniły gospodarzy przed porażką.

Widzew z Lechem na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce zmierzył się po raz 66.
Od początku meczu przeważali goście, występujący w nietypowych żółto- niebieskich strojach. Przez pierwszy kwadrans Widzew właściwie ograniczał się tylko do obrony, później gra się wyrównała.
W 19. minucie ładną dwójkową akcję przeprowadzili Łukasz Trałka z Łukaszem Teodorczykiem, jednak defensywa gospodarzy uniemożliwiła Lechowi zdobycie bramki.

Chwilę później Widzew przeprowadził groźną akcję, wychodząc czterema piłkarzami na jednego lechitę, ale podopieczni Artura Skowronka pogubili się i ostatecznie nie zdołano zagrozić bramce strzeżonej przez Macieja Gostomskiego. W 32. minucie Patryk Mikita groźnie uderzył zza pola karnego, jednak bramkarz Lecha był na posterunku.
Kiedy już wydawało się, że to gospodarze są bliżsi zdobycia gola, bramkę zdobyli goście. W polu karnym świetnym podaniem Manuela Arboledę obsłużył Teodorczyk, a kolumbijski obrońca pokonał Patryka Wolańskiego.
W 39. minucie Lech mógł podwyższyć wynik meczu, gdy w dogodnej sytuacji znalazł się Teodorczyk, jednak jego uderzenie głową chybiło celu. Trzy minuty później świetną okazję miał Kasper Hamalainen, ale zarówno strzał Fina, jak i jego dobitka zostały obronione przez Wolańskiego.
W 54. minucie Teodorczyk znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Widzewa. Reprezentant Polski z łatwością podwyższył wynik na 2-0. Widzew zdobył kontaktowego gola w 70. minucie. Rezerwowy Alex Bruno na prawej stronie boiska zabrał piłkę Arboledzie, posłał świetne podanie w pole karne, które Marcin Kaczmarek zamienił na gola.
Osiem minut później gospodarze doprowadzili do wyrównania. Kaczmarek wrzucił piłkę z lewej strony boiska, Eduards Viszniakovs dopadł do futbolówki szybciej niż Arboleda i pokonał głową Gostomskiego. Był to pierwszy gol Łotysza w Ekstraklasie od 2 listopada 2013 minionego roku.
W 85. minucie z dystansu uderzył Mateusz Możdżeń, ale jego strzał sparował Wolański. Pięć minut później Gergo Lovrencics zakręcił obrońcami Widzewa na lewym skrzydle, jednak jego płaskie podanie nie trafiło do żadnego z piłkarzy gości. Gospodarze mimo że do 70. minuty przegrywali 0-2, zdołali doprowadzić do wyrównania i ostatecznie mecz zakończył się remisem.